Еден поинаков Букурешт | Теми | DW | 16.06.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Еден поинаков Букурешт

Бројни македонски навивачи, кои утре (17.06.) во Букурешт ќе ја бодрат фудбалската репрезентација на вториот натпревар на ЕУРО 2020 против Украина, имаат можност да уживаат и во знаменитостите на романската метропола. Но, Букурешт во последно време има и уште една помалку позната туристичка атракција - шареноликата улична уметност на бетонските солитери.

Гледај видео 01:33