Бугарите сакаат ретро-лампиони | Теми | DW | 28.12.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Бугарите сакаат ретро-лампиони

Ретро-лампиони од рачна изработка се многу барани во Бугарија. Тие потсетуваат на старите времиња.

Гледај видео 02:27