Бугарите не ја даваат ракијата | Сите содржини | DW | 22.12.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Бугарите не ја даваат ракијата

Членството во ЕУ им донесе проблеми на Бугарите кои претпочитаат сами да варат ракија. Сега претседавањето со Унијата во првата половина на 2018 година се заканува да им зголеми проблемите уште повеќе.

Гледај видео 02:48
Now live
02:48 минути

Прочитај го и ова