Бројот на загинати во Еквадор постојано расте | Старт | DW | 18.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Бројот на загинати во Еквадор постојано расте

Бројот на загинати во земјотресот во Еквадор се искачи на 272. Над 2000 луѓе се повредени, а има и голем број лица кои се водат како исчезнати.

Гледај видео 01:26
Now live
01:26 минути