Британците се луди по фудбал, обложувалниците тријат раце | Старт | DW | 16.06.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Британците се луди по фудбал, обложувалниците тријат раце

На добар бизнис околу Светското фудбалско првенство не се надеваат само производителите на спортска опрема и гастрономијата. Една бранша во Велика Британија се надева посебно на СП во Бразил. Таа таму е успешна како никаде на друго место во светот. Во 8.000 обложувалници на островот се надеваат на најдобар приход на пари на сите времиња пред и за време на одржувањето на СП во Бразил.

Гледај видео 01:40
Now live
01:40 минути