Брисел, Истанбул, Џакарта: глобалниот терор во 2016 | Сите содржини | DW | 24.03.2016

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Брисел, Истанбул, Џакарта: глобалниот терор во 2016

Дојче Веле потсетува на некои од поголемите терористички напади ширум светот во оваа 2016 година.