1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Здравје

Брзи тестови за коронавирус - во ноќен клуб

Јена Белхојмер
19 февруари 2021

Од тестовите за коронавирус се очекува да го забрзаат враќањето на нормалниот живот, во Германија се зголемува нивниот број и видовите. Посебно во фокусот сега се брзите тестови, кои за кратко време нудат одговор - дали некој е позитивен на Ковид-19. Во Берлин вакви тестови се прават и во - ноќен клуб: култниот КитКат поради локдаунот се претвори во тест-центар.

https://www.dw.com/mk/%D0%B1%D1%80%D0%B7%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81-%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D1%9C%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B1/video-56624603
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на владата на Република Северна Македонија

Инаетот како главен енергенс

Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница