1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Брегзит

Тема

Комбинацијата од зборовите „Британија“ и „егзит“ се однесува на повлекувањето на Обединетото Кралство од Европската Унија

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прескокни го блокот Став

Став

Mazedonien Ljupco Popovski

Македонски „Брегзит“

Љупчо Поповски