Бран протести се шири низ Европа | Сите содржини | DW | 01.03.2019

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Бран протести се шири низ Европа

Шарена револуција, Бојкотирам... Додека во Македонија зенитот на притисокот од улицата е минато, ширум Европа периодов се шири бран на граѓански протести: Жолти елеци, 1 од 5 милиони, Во петок за иднината- се само дел од нив. Изразувањето незадоволство на улица е важен дел од европската политичка култура.

Прочитај го и ова