Бранот бегалци ја преплави Македонија | Сите содржини | DW | 19.08.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Бранот бегалци ја преплави Македонија

Сѐ повеќе бегалци од Сирија, Авганистан и Пакистан се обидуваат преку ткн. балканска рута да стигнат до западна и северна Европа. Критичен пункт на оваа рута е Македонија. На нејзината граница со Грција дневно пристигнуваат по 2 илјади бегалци.

Гледај видео 01:56
Now live
01:56 минути

Прочитај го и ова