1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Бранко Црвенковски

Тема

Бранко Црвенковски е роден на 12 октомври 1962 година во Сараево. Тој е поранешен премиер и претседател на Република Македонија.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики