Бранител на титулата | Теми | DW | 10.08.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Бранител на титулата

Кој е на фотографијата?

default

Бранител на титулата во германската фудбалска Бундеслига е тимот што пред да стане првак, никој не го вбројуваше во фаворитите. Тренерот, што го доведе тимот до врвот - Феликс Магат во оваа сезона е на клупата на Шалке 04.

Ако сакате да учествувате во наградната игра, одговорот испраќајте го на адреса: macedoni@dw-world.de

Награда за претходното прашање

Одговор на претходното прашање - „Кој е новиот генерален секретар на НАТО?“, е - Андерс Фог Расмусен.

Добивме 48 точни одговори, а добитник на наградата, шамија со логото на „Дојче веле“, е Снежана Тодороска, ул: „Пирин Планина“ 61, Охрид.