Брак или развод? | Сите содржини | DW | 21.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Брак или развод?

Напнатоста пред утрешниот референдум во Велика Британија е сѐ поголема. Така е во земјата, но и во остатокот на Европа. Се работи за иднината на Унијата.

Гледај видео 01:34
Now live
01:34 минути

Прочитај го и ова