Бразил го освои Купот на Јужна Америка | Вести | DW | 16.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Бразил го освои Купот на Јужна Америка

*

Фудбалската репрезентација на Бразил со синоќешниот триумф против Аргентина од 3:0 ја одбрани титулата во Купот на Јужна Америка. Кариоките успеаа да ја совладаат фаворизираната Аргентина иако во своите редови ги немаше ѕвездите Роналдињи и Кака, кои не играа на купот.