Босна – пожар | Вести | DW | 22.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Босна – пожар

Во пожар во еден Дом за деца без родители во сараево загинаа пет деца. Според полициски наводи, 20 деца и една медицинска сестра се повредени, од кои дел тешко. Пожарот избил рано изутрината од непознати причини.