Борусија го изненади Вердер | Вести | DW | 15.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Борусија го изненади Вердер

*

Во фудбалскиот натпревар на Бундес лигата Борусија Дортмунд синоќа приреди изненадување и го победи Вердер од Бремен со 3:0.