1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Борис Трајковски

Тема

Борис Трајковски е македонски политичар и правник роден во Струмица на 25 јуни 1956 година. Неговиот живот завршува трагично во авионска несреќа над Мостар, БиХ во февруари 2004 година

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики