Борел: С. Македонија и Албанија можат да почнат преговори со ЕУ пред крајот на јуни | Сите содржини | DW | 17.03.2022
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Борел: С. Македонија и Албанија можат да почнат преговори со ЕУ пред крајот на јуни

Мора да се надмине спорот меѓу Северна Македонија и Бугарија, и многу луѓе работат на тоа, вели првиот дипломат на ЕУ Жозеп Борел во интервју за ДВ. Надежите се дека тоа ќе се случи пред крајот на јуни годинава.

Гледај видео 01:55

Прочитај го и ова