Борби на северот на Либан | Вести | DW | 27.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Борби на северот на Либан

До борби повторно дојде и на северот на Либан. Во опкружувањето на еден палестински бегалски логор се судрија либанската армија и милитантни исламисти. Нема извештаи за можни жртви.