Борби на пакистанската армија со Талибанците | Вести | DW | 22.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Борби на пакистанската армија со Талибанците

*

Пакистански војници, според сопствени наводи, во борби близу до границата со Авганистан убиле 19 востаници. Армијата извести дека приврзеници на Талибанците нападнале повеќе контролни пунктови на војската во регионот населен со Паштуни.