Борби и во Шри Ланка | Вести | DW | 09.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Борби и во Шри Ланка

*

Во најновите борби во Шри Ланка се убиени најмалку 30 лица. Нападнати биле и уништени 4 бази на таканаречените “Ослободителни тигри на Тамил Елам” на североистокот на земјата, соопшти армијата.