Бомбашки напад во Истанбул | Сите содржини | DW | 07.06.2016

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Бомбашки напад во Истанбул

Во експлозија во центарот на Истанбул денеска утрото според медиумите се убиени десетина лица. Агенциите јавуваат за четириесетина ранети луѓе.

Прочитај го и ова