Бомбашки напад во Бејрут | Вести | DW | 05.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Бомбашки напад во Бејрут

*

Во бомбашки напад во христијанска населба во либанскиот главен град се повредени најмалку десет лица. Според полицијата во Бејрут, експлозивот бил подметнат во автобус. Во меѓувреме се проширија и судирите меѓу армијата и бунтовниците во палестинскиот камп на југот на земјата. Во борбите загинале двајца војници. Продолжува и воената офанзива врз палестинскиот камп во северен Либан.