Божи - најпознатото куче во Истанбул | Теми | DW | 12.11.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Божи - најпознатото куче во Истанбул

Уличното куче Божи стана редовен гостин во истанбулските автобуси, подземната железница и на траектите. Фотографиите од ова куче на кои седи во овие превозни средства и се гали со патниците станаа вирални. Тој освои многу срца и има фанови ширум светот.