Божиќни скулптури од песок | Теми | DW | 24.12.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Божиќни скулптури од песок

На плажата на Лас Палмас на шпанскиот остров Гран Канарија веќе 14 години со ред се одржува фестивал на песочни скулптури, а посебно во фокусот се сцени од Божиќ, раѓањето на Исус Христос. Вредните раце на уметниците создаваат навистина впечатливи дела, на радост на туристите, но и мештаните.

Гледај видео 01:28