Божиќните светла во Европа | Сите содржини | DW | 12.12.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Божиќните светла во Европа

Раскошно накитени плоштади и булевари - кога доаѓа Божик, европските градови блеснуваат најдобро што можат. Светлината и сјајот треба да дадат надеж и увереност дека ќе биде добро, особено во вакви времиња на пандемија.