Божикен пазар во Загреб | Сите содржини | DW | 23.12.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Медија центар

Божикен пазар во Загреб

Минатогодишниот Адвент во Загреб оствари 101.000 ноќевања. Според податоците на Туристичката заедница, посетителите дошле од Италија, Словенија, Србија, БиХ и Јужна Кореја. Градот заработил дури 12,4 милиони евра.