1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Боб Дилан

Нарекуван и „Ајнштајн на поп музиката“, тој е еден од највлијателните уметници на 20 век. Боб Дилан: поет и пејач со долга, бурна кариера кој честопати ги изненадуваше своите фанови и критичари.