Бобс 2015- и победниците се... | Старт | DW | 23.06.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Бобс 2015- и победниците се...

Добитниците на годинешните награди на ДВ за онлајн активизам- „Бобс“ беа избрани меѓу 4800 кандидати од целиот свет. 14-членото жири составено од интернет експерти награди три прогресивни и пред сѐ храбри проекти

Гледај видео 01:45
Now live
01:45 минути