Блер на Блиски исток | Вести | DW | 23.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Блер на Блиски исток

*

Британскиот премиер Тони Блер пристигна во Јордан негова прва станица на Блискиот исток, во функција на специјален претставник на блискоисточниот мировен квартет. По разговорите во Аман, Блер патува на западниот брег на средба со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Во текот на утрешниот ден тој ќе се сретне и со израелскиот премиер Ехуд Олмерт.