„Битка“ за преземање на „Алстом“ | Старт | DW | 19.06.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

„Битка“ за преземање на „Алстом“

Во битката за наддавање за францускиот индустриски концерн „Алстом“, „Сименс“ и „Мицубиши“ се пуштија во офанзива за добивање поддршка од политиката. Првите луѓе на овие компании веќе имаа средби со владата во Париз.

Гледај видео 01:30
Now live
01:30 минути