Биланс на вчерашните напади во Ирак | Вести | DW | 09.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Биланс на вчерашните напади во Ирак

*

Во многубројни напади во Ирак вчера се убиени најмалку 63 луѓе. Еден од најтешките напади се случи во градот Бакуба северно од Багдад. Таму непознати напаѓачи ги убија сопругата и двајца браќа на шефот на градската полиција, како и 11-мина негови чувари. Сторителите грабнале три деца на шефот на полицијата.