Бикини-костимот полни 70 години, но не е стар | Сите содржини | DW | 05.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Бикини-костимот полни 70 години, но не е стар

Скандалозно и секси: креацијата на Французинот Луи Реар пред 70 години го возбуди светот на модата. Една од првите поборнички за новото „слободно“ парче облека беше Мерилин Монро.

Повеќе во Медија центарот