Берлин на нозе против расизмот | Старт | DW | 23.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Берлин на нозе против расизмот

Илјадници луѓе излегоа во неделата пред Бранденбуршката порта во Берлин, на протест против влезот на десно-радикалната АфД во германскиот парламент.

Гледај видео 01:35