Берлин без туристи? | Сите содржини | DW | 04.07.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Берлин без туристи?

Европските граници беа затворени со месеци. Сега туристите конечно можат да патуваат во рамките на ЕУ. Берлин обично има по околу 5,4, милиони туристи годишно. Но, ова лето се чини ќе биде поинаку.

Гледај видео 01:37

Прочитај го и ова