Берлинале - 2009 | Панорама | DW | 04.02.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Берлинале - 2009

r

default

Врвна филмска уметност, холивудски гламур, германска организација. Од 5 до 15 февруари, германската престолнина беше домаќин на 59. Берлински филмски фестивал. Тоа е мега културен настан кој привлекува стотици илјади обожаватели на филмот, стручњаци од филмската индустрија и новинари. На популарното Берлинале оваа година во повеќето различни секции беа прикажани вкупно 386 филмови. Осумнаесет од нив се натпреваруваа за престижните фестивалски награди.

DW.COM

Се’ за Берлиналето на едно место

Поврзана содржина

Реклама