Берлиналето - јавно декларирање за слобода на уметноста | Старт | DW | 06.02.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Берлиналето - јавно декларирање за слобода на уметноста

На 65. Берлинале, кое беше отворено синоќа (05.02.2015), а ќе трае до 15. февруари, ќе бидат прикажани 441 филм. Програмата започна со филмот „Никој не ја сака ноќта“ - приказна од вечниот мраз, драма од Гренланд.

Гледај видео 02:33
Now live
02:33 минути