Белиот континент позеленува | Теми | DW | 27.05.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Белиот континент позеленува

На најмалиот континент под вечен снег, климатските промени продолжуваат да го земаат својот данок. Белиот Антарктик позеленува, забележуваат истражувачите. На што се должи ова?

Гледај видео 01:02