Белезите на ослободено Скопје | Сите содржини | DW | 13.11.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Белезите на ослободено Скопје

Скопје денеска го одбележува 13 Ноември, денот на ослободување на градот во Втората светска војна. Градот има повеќе уметнички скулптури кои го одбележуваат неговото ослободување. Не сите од нив се во добра форма.

Гледај видео 04:42

Прочитај го и ова