Белата куќа призна дека јавноста е заморена од војните | Вести | DW | 12.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Белата куќа призна дека јавноста е заморена од војните

*

Белата куќа за првпат јавно оцени дека во земјата владее замор од војни. Портпаролот Тони Сноу изјави дека незадоволството во јавноста кое владее околу војната во Ирак мора да биде земено предвид како главна тема. Но, отфрли промена на сегашната стретегија во Ирак и скоро повлекување на трупите. „Се уште е рано за тоа“, изјави Сноу.