Бекштајн – номинација | Вести | DW | 19.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Бекштајн – номинација

*

Фракцијата на германската христијанско-социјална унија во покраинскиот парламент на Баварија го номинираше Гинтер бекштајн за иден покраински премиер. Бекштајн треба на деветти октомври да биде избран за наследник на Едмунд Штојбер.