Без казни за ФСМ | Вести | DW | 21.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Без казни за ФСМ

*

Светската фудбалска федерација ФИФА и Европската фудбалска унија УЕФА се откажаа од суспензија на Фудбалскиот сојуз на Македонија,откако властите престанаа да се мешаат во неговата работа.Двете организации планирале вчера да ја објават суспензијата на Фудбалскиот сојуз на Македонија.Но,ситуацијата се променила ,па македонските клубови ќе можат да учествуват на меѓународни натпревари.Причина за планираната суспензија беше тоа што полицијата во јануари ги претресла просториите на Фудбалскиот сојуз и привела неколку негови претставници.