Без заклучок по парламентарната седница за случувањата во Бродец | Вести | DW | 14.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Без заклучок по парламентарната седница за случувањата во Бродец

*

Вонредната собраниска седница, за неодамнешната полициска акција во Бродец, вчера заврши без заклучоци. На седницата пратениците на ДПА и ДУИ разменија меѓусебни обвинувања за полициската акција. На вонредната седница не учествуваа пратениците од опозиционите СДСМ и ЛДП во знак на протест затоа што претходно беше прекината седницата за интерпелација на заменикот министер за внатрешни работи Рефет Елмази.