Бегство во неизвесност | Сите содржини | DW | 17.12.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Бегство во неизвесност

Иако во Мазар-и-Шариф, во северен Авганистан, сѐ уште е релативно безбедно, многу луѓе планираат бегство. Стравот од неизвесна иднина во туѓина е голем, но уште поголем е стравот од останување.

Гледај видео 02:40
Now live
02:40 минути

Прочитај го и ова