Бегалци се удавија пред брегот на Јемен | Вести | DW | 23.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бегалци се удавија пред брегот на Јемен

Пред брегот на Јемен се удавиле најмалку 64 бегалци од Африка,меѓу нив и три деца,соопшти националната агенција Саба.По потонувањето на претоварениот чамец се спасиле 25 мигранти.