Бегалците се кријат од протерување | Сите содржини | DW | 05.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Бегалците се кријат од протерување

Протерувањата во насока на Турција се одвиваат главно без проблеми. За бегалците на грчките острови меѓутоа тоа е погрешна насока. Бегалците со мали шанси за азил се обидуваат да се скријат за да избегнат протерување.

Гледај видео 02:34
Now live
02:34 минути

Повеќе во Медија центарот

Прочитај го и ова