Бајката за Исланд продолжува | Сите содржини | DW | 28.06.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Бајката за Исланд продолжува

Сензацијата е перфектна, дебитантот Исланд влезе во четвртфиналето на ЕУРО 2016 и се среќава со домаќинот Франција. Англичаните се посрамотија. Исланд ги слави своите фудбалски херои.

Гледај видео 00:53
Now live
00:53 минути

Прочитај го и ова