Бајерн Минхен ја слави титулата: Како беше лани, а како е сега? | Теми | DW | 19.06.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Бајерн Минхен ја слави титулата: Како беше лани, а како е сега?

Баjерн Минхен по осми пат во низа e германски фудбалски шампион. Некои работи едноставно никогаш не се менуваат. Сепак, годинава поинаку се прославува титулата. Тоа е неизбежно со оглед на пандемијата на коронавирусот, која го погодува и менува светот, не само фудбалскиот. Погледнете ја споредба на прославите од 2019 и 2020 година...

Гледај видео 01:38