Бајерн во поход по европската круна | Сите содржини | DW | 20.08.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Бајерн во поход по европската круна

Победа против Пари Сен Жермен во финалето на Лигата на шампионите, би значела и шеста титула европски првак за ФЦ Бајерн. Досегашните десет финалиња во ЛШ за Бајерн минаа со половичен успех.

Прочитај го и ова