Бан Ки Мун – Косово | Вести | DW | 04.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бан Ки Мун – Косово

*

Генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун, порача дека Косово не смее да стане инструмент на конфузија и нестабилност на Балканот. Тој додаде дека преговорите меѓу Белград и Приштина продолжуваат и нагласи дека сака да види напредок. Бан Ки Мун потсети исто така дека очекува извештај од Контакт групата на 10. декември.